500 581 100 [email protected]

W ogrodzie bardzo przydatne jest miejsce, w którym możemy przechować sprzęty do przeprowadzenia prac ziemnych, a także do odśnieżania itp. Nie każdy posiada garaż czy piwnicę, w których mógłby przechowywać tego typu rzeczy. Rozwiązaniem jest piwnica ogrodowa, którą każdy z nas może umieścić w swoim ogrodzie, o ile posiadamy odpowiednią ilość wolnego miejsca.

Jaka najlepsza lokalizacja?

Jeśli zdecydujemy się na zakup gotowej piwnicy ogrodowej, to koniecznie musimy znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Trzeba brać pod uwagę to, aby można było z niej stosunkowo wygodnie korzystać. Istotne jest także to, żeby był dobry dojazd do wypatrzonego miejsca, ponieważ gotowe piwnice są ciężkie i do ich montażu wykorzystuje się pojazdy z HDS.

Piwniczka ogrodowa – jaki koszt?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że koszt piwnicy ogrodowej uzależniony jest od jej wielkości oraz od tego, czy będzie to produkt gotowy, który zakupimy na przykład w najbliższej betoniarni, czy może sami zdecydujemy się na jej budowę.

Zazwyczaj osoby, które marzą o piwniczce w swoim ogrodzie decydują się na kupno gotowej, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Firma, w której zostanie ona zakupiona sama przywiezie do nas zakupiony produkt i zamontuje go w wyznaczonym miejscu. Wydając około 2000 złotych można cieszyć się pomieszczeniem, które możemy wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Naprawdę warto!

Piwniczka – materiały, które możemy wykorzystać do budowy

Podobnie jak szamba betonowe tak również piwniczka ogrodowa może zostać przez nas wykonana samodzielnie. Wymaga to sporej ilości pracy ale jeśli komuś zależy na samodzielnej budowie to jest to jak najbardziej możliwe.

Do budowy wykorzystamy beton i gotowe szalunki lub deski, z których je wykonamy. Na pewno konieczny będzie zakup drutu zbrojeniowego. Wszystko to jest niezbędne jeśli chcemy piwniczkę, która będzie praktycznie w całości umieszczona w ziemi. Jeśli wystarczy nam obiekt znajdujący się na powierzchni, to możemy zbudować piwniczkę/składzik tylko i wyłącznie z drewnianych desek.

Jak wygląda montaż gotowej piwniczki?

Zanim będziemy mogli przystąpić do montażu musimy wykopać dół, w którym betonowa piwnica ogrodowa zostanie umieszczona. Otwór w ziemi powinien być szerszy i dłuższy o około metr, aby bez większych trudności można było dokonać montażu.

Gdy mamy już przygotowane miejsce na piwniczkę, to możemy przystąpić do najważniejszego, czyli do umieszczenia piwnicy za pomocą samochodu z HDS. W pobliżu powinno być bardzo twarde podłoże, aby samochód, który będzie przewoził i montował piwnicę był w stanie zrealizować całe przedsięwzięcie.

Po umieszczeniu piwniczki pozostaje nam ją zakopać, przysypać ziemią. Do tego celu musimy wynająć koparkę, która niemal w ciągu kilku chwil wykona swoją pracę. Koszt usług koparką powinien zamknąć się w kwocie około 300-500 złotych. Wraz z zakupem piwnicy ogrodowej w sumie wydamy około 2500 złotych, co nie jest bardzo dużym kosztem patrząc na to, na jak wiele sposobów można taką piwnicę wykorzystać.