500 581 100 [email protected]
pojemność zbiornika na szambo

Coraz więcej osób ma problem z przechowywaniem różnego rodzaju narzędzi, mebli ogrodniczych, a także przetworów, zapasów żywnościowych na zimę. Na szczęście jest sposób na pozbycie się tego problemu. Jeśli tylko chcemy, to możemy zakupić piwnice ogrodowe, które można zamontować niemal wszędzie.

Jak wygląda piwnica ogrodowa? Gdzie ją kupić?

Gotowe piwnice ogrodowe są wykonane z betonu. Ich konstrukcja jest bardzo podobna do zbiorników na wodę, a nawet do zbiorników na szambo. Piwnicę możemy kupić bezpośrednio u producenta zbiorników na nieczystości pochodzące z gospodarstw domowych. Dodatkowo można liczyć na to, że piwniczka zostanie zamontowana przez firmę, u której dokonaliśmy zakupu.

Przebieg prac montażowych

Prace należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniej wielkości wykopu w ziemi. Ważne jest to, aby wykop był trochę szerszy od piwniczki, aby można było ją bez większych trudności zamontować. Na pewno do montażu potrzebny jest ciężki sprzęt i koparka. Ta druga najpierw przygotuje wykop, a sprzęt służący do umieszczenia piwniczki w dziurze powinien zagwarantować sprzedawca. Gdy etap umieszczania zostanie zakończony, to koparka może piwniczkę w części zakopać. Podczas prac montażowych pamiętajmy również o tym, aby nie zasypać dojścia do piwnicy.

Alternatywa dla piwniczki z betonu

Jeśli piwniczka ogrodowa jest nam potrzebna do trzymania narzędzi, to warto rozważyć montaż wiaty, garażu blaszanego lub samemu wykonać drewnianą altankę. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Jeśli zależy nam jednak na pomieszczeniu, które gwarantuje chłód i niską temperaturę, to najlepszym wyborem będzie wspomniana piwnica ogrodowa. Przed dokonaniem wyboru trzeba więc dobrze przemyśleć to, w jakim celu będziemy piwnicę wykorzystywać.

Gdzie umieścić?

Większości z nas może się wydawać, że taką gotową piwnicę możemy zamontować wszędzie. Jest to w dużej części prawda. Trzeba jednak pamiętać o tym, że piwnicę montuje się ciężkim sprzętem. Żeby to zrobić musimy tym sprzętem podjechać do miejsca, w którym chcemy ją umieścić. Gdy dojazd jest utrudniony, to nie będzie to możliwe. Jeśli chcemy piwnicę zamontować to zwróćmy uwagę również na to, czy nie będzie przeszkadzać sąsiadom. Zbyt głęboki wykop przy granicy działki, bądź nasyp, który będzie znacząco zmieniał ukształtowanie terenu mogą naprawdę uprzykrzyć życie. Warto tak gospodarować na swojej posesji, aby nie wpadać w konflikt z najbliższym sąsiedztwem.

Jaki jest koszt zakupu piwnicy ogrodowej?

Nie jest to mały wydatek, ponieważ trzeba liczyć się z kosztem podobnym jak w przypadku zakupu zbiornika na szambo. Jeśli jednak chcemy wykonać taką piwnicę samemu, to wcale nie będzie to mniejszy koszt, niż kupno gotowego produktu. Nie warto więc zaprzątać sobie głowy myślą o samodzielnej budowie.