500 581 100 [email protected]
Kiedy podłączyć do nieruchomości zbiornik na szambo? Wiele osób, które budują swój dom zadaje sobie tego typu pytanie. Tak naprawdę nie ma określonego momentu kiedy powinniśmy to zrobić, a kiedy unikać podłączania. Im wcześniej jednak zdecydujemy się na przyłączenie zbiornika do nieruchomości tym szybciej będziemy mogli korzystać z toalety.

Koszt podłączenia zbiornika na szambo

Szambo betonowe cena to nie tylko koszt zakupu takiego zbiornika. Trzeba liczyć się z kosztem podłączenia szamba, co często jest dużym wydatkiem. Gotowe szamba betonowe możemy kupić już za około 2000-2500 złotych. Najlepiej jest umieścić zbiornik jak najbliżej granicy działki tak, aby dojazd był jak najłatwiejszy. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nasze domy zazwyczaj są w większej odległości od ogrodzenia i granicy działki. Im większa odległość będzie dzieliła nieruchomość od szamba, tym koszt przyłącza będzie wyższy.
Wykop pod zbiornik to wydatek około 500 złotych. Przygotowanie trasy, którą będzie położona rura doprowadzająca ścieki do szamba, to wydatek około 1000 złotych. Jest to spora kwota ale trzeba pamiętać, że jest w niej wliczony koszt samych rur, ich ułożenia, a także wykopanie dołu i jego późniejszego zasypania. W niektórych przypadkach koszt podłączenia szamba może zrównać się z kwotą jego zakupu, bądź nawet ją przewyższyć.

Komu zlecić przyłącz zbiornika na szambo?

Niektórym inwestorom wydaje się, że montaż szamba i przyłącz odcinka kanalizacyjnego nie jest skomplikowaną czynnością. Jest to jednak mylne twierdzenie i warto do tego celu zdecydować się na usługi specjalistów. Trzeba skorzystać z usług koparki, a także hydraulika. Jeśli nie mamy nikogo znajomego, kto jest w stanie taką usługę wykonać, to wart poszukać zawodowców w internecie.
W sieci jest masa różnego rodzaju portali z ogłoszeniami, gdzie znajdziemy informacje o fachowcach, którzy są w stanie wykonać dla nas tego typu usługi. Warto wybrać taką firmę, która cieszy się pozytywnymi opiniami.

Ile trwa montaż i podłączenie zbiornika na nieczystości pochodzące z gospodarstw domowych?

Montaż szamba w wykopie to około 45 minut. Trzeba jednak wykonać wykop pod zbiornik, a to może zająć nawet kilka godzin. Przygotowanie trasy, którą będą przebiegały rury może zająć 2-3 godziny, lub kilka dni. Wszystko zależy od tego jak daleko znajduje się zbiornik od nieruchomości, a także od ukształtowania terenu. Zazwyczaj całość można wykonać w ciągu jednego do dwóch dni roboczych. Montaż zbiornika nie jest więc czynnością, która trwa bardzo długi czas. Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać i zaufać specjalistom, którzy wykonają wszystkie prace w należyty sposób.