500 581 100 [email protected]

Szambo wybiło, co w takiej sytuacji należy zrobić? Niektórzy niestety zadają sobie takie pytanie po fakcie, gdy problem się pojawi. Najlepiej zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem. Jeśli jednak doszło do wylania zawartości zbiornika na szambo, należy niezwłocznie opróżnić jego zawartość. Co powinniśmy jeszcze zrobić?

Zabezpieczamy się na przyszłość

Jeśli uda się już opróżnić zawartość zbiornika i posprzątać na posesji, to warto zabezpieczyć się, aby w przyszłości takie problemy nie miały miejsca. Przede wszystkim należy kontrolować stan nieczystości pochodzących z gospodarstw domowych w szambie. Najprościej jest systematycznie odsuwać pokrywę i wzrokowo określać stan zawartości zbiornika. Niestety jest to dosyć uciążliwe i wymaga poświęcenia odrobiny czasu. Można jednak kupić czujnik napełnienia zbiornika na szambo. Taki czujnik poinformuje nas wcześniej o wysokim stanie zawartości szamba. Nie będziemy więc zaskoczeni pełnym zbiornikiem.

Systematyczne wylewanie szamba

Mamy możliwość podpisania umowy z firmą, która zajmuje się wywozem zawartości zbiorników na szambo. Za stosowną opłatą, każdego miesiąca może przyjeżdżać do nas i opróżniać zbiornik, nie ma w tym przypadku znaczenia to, jak wielka jest jego zawartość. Warto rozważyć taką usługę, jeśli zbiornik wystarcza nam na miesiąc czasu, a nie chcemy co jaki czas zaglądać do jego wnętrza. Dodatkowo nie musimy co miesiąc zamawiać wywozu, ponieważ firma dokładnie co miesiąc pojawi się u nas ze swoim wozem do wywozu nieczystości pochodzących z gospodarstw domowych.

Montując zbiornik na szambo warto dla swojej wygody rozważyć zakup szybkozłączki, która zostanie wyprowadzona w ogrodzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie problemów z wywozem nieczystości pod nieobecność mieszkańców nieruchomości. Oczekiwanie na szambiarkę bywa naprawdę bardzo uciążliwe. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy dopóki nie zacznie korzystać ze zbiornika na szambo przy swojej nieruchomości. Jeśli mamy szybkozłączkę, to szambiarka podjeżdża pod ogrodzenie i z drogi opróżnia zbiornik na szambo. Nie ma konieczności wjeżdżania na posesję, brudzenia kostki brukowej, niszczenia podjazdu. Nie ma konieczności oczekiwania na samochód, który wypompuje i wywiezie nieczystości.

Jaki jest koszt szybkozłączki?

Kupując szambo betonowe warto od razu zdecydować się na szybkozłączkę i przeprowadzić jej montaż. Do kosztów związanych z zakupem szamba powinniśmy doliczyć kwotę około 500 złotych. Powinna ona wystarczyć na to, aby kupić potrzebne materiały i wyprowadzić szybkozłączkę w pobliże ogrodzenia. Warto zapytać o potrzebne elementy producenta szamb, u którego planujemy zaopatrzyć się w zbiornik na nieczystości. Zazwyczaj w takim miejscu będziemy w stanie kupić wszystko, co będzie nam potrzebne. Czy warto więc zdecydować się na taki zakup? Jeśli zależy nam na wygodzie, to jak najbardziej tak. Jeśli chcemy skutecznie zabezpieczyć się przed wybiciem zawartości szamba, to wybierzmy również czujnik napełnienia szamba. Jest to wydatek około 300-350 złotych. Święty spokój i bezpieczeństwo są jednak warte znacznie więcej!